Ogrodzenie Panelowe SPORT

Boiska sportowe stawiają spore wymagania dla otaczających ich ogrodzeń – warto zatem wybrać profesjonalne, trwałe i bezpieczne rozwiązanie.

Do zadań związanych z wygrodzeniem boisk sportowych często nie przywiązuje się wystarczającej wagi, co w całej okazałości obnażył program rządowo-samorządowy Orlik 2012, mający na celu wybudowanie boisk w każdej gminie. Standardowe ogrodzenia z siatki plecionej bądź typowych paneli ogrodzeniowych przetłaczanych 3D, zaadaptowane pospiesznie na potrzeby rzeczonego programu, najczęściej nie wytrzymywały obciążeń wynikających z normalnego użytkowania boiska sportowego (w szczególności gdy boisko wykorzystywano do gry w piłkę nożną), ulegały one przedwczesnemu uszkodzeniu, wymagały – w niedługim czasie po oddaniu – regularnych napraw, a pozostawione w złym stanie technicznym – poprzez swoją nieodpowiednią budowę i wykonanie – stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Dość powiedzieć, że w niektórych gminach po niespełna dwóch latach od daty odbioru boiska rozpisywano przetarg na naprawę/wymianę otaczającego go ogrodzenia. 

Odpowiedzialność za taki stan rzeczy ponosiły nie zawsze firmy dostarczające i montujące  ogrodzenia boisk o nieodpowiedniej specyfikacji, ale także inwestorzy, główni wykonawcy obiektów czy architekci, nie mający wystarczającej wiedzy na temat odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. Wychodząc naprzeciw opisanej problematyce – w oparciu o wieloletnie doświadczenie w produkcji ogrodzeń – początkowo z myślą o programie Orlik 2012 – opracowaliśmy system specjalnie pod kątem specyficznych wymagań, jakie powinno spełniać nowoczesne i trwałe ogrodzenie boiska – Ogrodzenie Panelowe Sport, produkowane w wysokościach do 3 do 6 m. Elementy wchodzące w skład ogrodzenia (panele, słupy, akcesoria montażowe) zostały starannie zaprojektowane i przetestowane, dzięki czemu system ten odznacza się wzorową funkcjonalnością, pełnym bezpieczeństwem dla użytkowników oraz bardzo dużą solidnością wykonania.

Ogrodzenie Panelowe SPORT

Specjalistyczny system dedykowany wyłącznie boiskom sportowym –  starannie zaprojektowany i przetestowany na setkach inwestycji w całej Polsce.

Ogrodzenia Panelowe SPORT bazują na najbardziej wytrzymałych, masywnych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne Panelach Prostych, wykonanych z grubych drutów stalowych – podwójnych poziomych Ø 8 mm i pojedynczych pionowych Ø 6 mm. Niezwykłą stabilność przy tak dużych wysokościach zapewniają ogrodzeniu słupy pojedyncze o odpowiednio dobranych przekrojach lub – w najmocniejszej wersji ogrodzenia – specjalne słupy podwójne systemu METPOL, wytwarzane z dwóch połączonych stężeniami kształtowników stalowych, na wzór kratownicy (rozwiązanie dość unikalne na polskim rynku, które jako pierwszy zaprezentowała nasza firma). Do połączenia paneli ze słupami przewidziano specjalne wzmocnione obejmy stalowe (wykorzystywane wyłączenie do ogrodzeń boisk), nierozerwalnie przytwierdzające panele ogrodzeniowe do frontowej części słupów ogrodzeniowych, co podwyższa sztywność i odporność mechaniczną ogrodzenia oraz minimalizuje niepożądane odgłosy, jakie powoduje silnie uderzająca o panele ogrodzeniowe piłka. W celu zagwarantowania skutecznej ochrony przed działaniem czynników atmosferycznych Ogrodzenia Panelowe SPORT 

poddawane są cynkowaniu ogniowemu zanurzeniowymi zgodnie z normą PN-EN 1461 lub dodatkowo lakierowaniu proszkowemu, zwykle na kolor ciemnozielony RAL 6005, farbą ze świadectwem jakości QUALICOAT. Wszystkie materiały używane do produkcji elementów ogrodzenia posiadają atesty jakości, a stateczność Ogrodzenia Panelowego SPORT  zarówno na słupach pojedynczych, jak i podwójnych systemu METPOL potwierdzają stosowne obliczenia konstrukcyjne. Architektura oraz właściwości użytkowe Ogrodzenia Panelowego SPORT zostały pozytywnie zweryfikowane na setkach boisk w całej Polsce, realizowanych w ramach programu ORLIK 2012. Do Ogrodzenia Panelowego SPORT produkowane są na wymiar – według zapotrzebowania Inwestora – bramy dwuskrzydłowe i furtki, których konstrukcja wykonana jest profili zamkniętych, a wypełnienie stanowią ciężkie panele zgrzewane – identyczne jak zastosowane w ogrodzeniu. Systemowe bramy i furtki wyposażone są wysokiej klasy osprzęt (zawiasy regulowane, rygle, zamki na klucz) renomowanej marki LOCINOX, który gwarantuje sprawne i bezobsługowe funkcjonowanie na lata.

Zamieszczone w serwisie treści - zdjęcia, wizualizacje, teksty - stanowią przedmiot ochrony w rozumieniu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Zabrania się ich kopiowania i wykorzystywania w celu prowadzenia jakiejkolwiek działalności komercyjnej. Więcej informacji na ten temat podano w Regulaminie serwisu.