Zaawansowana technologia <br />
lakierowania

Wprowadzamy na naszej lakierni najwyższej jakości szwajcarski system do aplikacji farb proszkowych

Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom wymagających Klientów nie tylko w kwestii jakości i estetyki wyrobów, ale także terminów wykonania zamówień (wzrost wydajności produkcji) i jeszcze większej elastyczności w zakresie oferowanej gamy kolorów, postanowiliśmy wdrożyć w naszej lakierni znakomity system do napylania farb proszkowych renomowanej, szwajcarskiej marki Gema – lidera w tej dziedzinie. Dostawa obejmuje zaawansowaną kabinę MagicCompact (z opatentowaną technologią EquiFlow) wraz modułem Opticenter stwarzające optymalne warunki dla zaawansowanego procesu precyzyjnego, wydajnego i powtarzalnego napylania farb proszkowych metodą elektrostatyczną, wraz z bardzo szybką zmianą koloru (nie przekraczającą 15 minut) i niezwykle skuteczną separacją zużytych cząstek farby. 

Warte podkreślenia są także atuty w postaci bezpyłowego środowiska pracy (szczelny obieg proszku), właściwej wentylacji zapobiegającej wydostawaniu się proszku i zachowania jego bezpiecznego stężenia. W skład systemu wchodzą ponadto dwa wysokiej klasy manipulatory zdolne do działania w wielu płaszczyznach, wyposażone łącznie w 12 pistoletów automatycznych, programowane komputerowo z panelu sterowniczego indywidualnie dla każdego rodzaju lakierowanych wyrobów. Istotną funkcją manipulatorów jest wykrywanie obecności oraz wymiarów malowanych detali i inteligentne dostosowywanie do nich pracy i ustawienia automatycznych pistoletów. Z kolei szafa sterująca OptiFlex elektronicznie dobiera parametry pneumatyczne i stale monitoruje pozostałe parametry produkcji (poprzez opatentowany system DVC), dając w rezultacie najwyższą jakość nakładanych powłok lakierniczych.

Zamieszczone w serwisie treści - zdjęcia, wizualizacje, teksty - stanowią przedmiot ochrony w rozumieniu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Zabrania się ich kopiowania i wykorzystywania w celu prowadzenia jakiejkolwiek działalności komercyjnej. Więcej informacji na ten temat podano w Regulaminie serwisu.