Bramy przesuwne automatyczne

O tym, czy bramy będą (w przyszłości) obsługiwane automatycznie, warto zdecydować przed ich zamówieniem

Produkowane przez nas bramy przesuwne i bramy wjazdowe dwuskrzydłowe (zarówno modele posesyjne i przemysłowe) mogą być od razu dostarczane wraz z dedykowanym napędem (wersja automatyczna) lub z tylko przystosowaniem pod automatykę, którą Inwestor planuje zainstalować w okresie późniejszym. Ważne, aby przed zamówieniem wyrobów takich jak bramy ogrodzeniowe przemyśleć, czy będą one obsługiwane wyłącznie manualnie przez cały okres eksploatacji, czy też docelowo zamierzamy wyposażyć je w napęd elektromechaniczny. Bramy przesuwne i bramy dwuskrzydłowe przygotowane przez nas fabrycznie pod automatykę posiadają nieco odmienną konstrukcję i/lub wyposażenie (np.: od razu zainstalowana listwa zębata w bramie przesuwnej, wsporniki dla fotokomórek, dodatkowe profile poziome pod siłowniki do bram uchylnych), co usprawnia montaż napędów oraz eliminuje konieczność dokonywania przeróbek (mogą one ujemnie wpłynąć na działanie automatyzowanej bramy czy uszkodzić jej powłokę antykorozyjną). Niekiedy wybrane przez Klienta specyficzne wyposażenie bramy może kolidować ze standardową instalacją w niej automatyki, ponadto nie każdy napęd, jaki znajdziemy na rynku, będzie kompatybilny z zakupioną przez nas bramą – dobrze zatem skorzystać z fachowej porady producenta. 

Innym ważnym powodem, dla którego warto na etapie projektowania zdecydować o tym, czy bramy ogrodzeniowe będą obsługiwane automatycznie, jest konieczność wcześniejszego doprowadzenia zasilania w pobliże miejsca pracy napędu oraz położenia pod ziemią okablowania w osłonach do dodatków elementów zestawu takich jak na przykład fotokomórki czy lampa ostrzegawcza. Wykonanie tego typu prac w późniejszym etapie, gdy położna jest już nawierzchnia, generuje niepotrzebne koszty (np. rozbieranie kostki brukowej). Zamawiając u nas bramy wjazdowe wraz z automatyką Klient ma pewność, że rodzaj napędu, jego moc, sposób zamocowania (automatyka naziemna, podziemna, do słupów stalowych czy murowanych itp.), przewidziana przez producenta intensywność pracy (liczba cykli) będą przez naszych specjalistów precyzyjnie dobrane do modelu, ciężaru, gabarytów (długość skrzydła) i szczegółowej specyfiki technicznej bramy naszej produkcji, co zapewnia prawidłową i komfortową eksploatację zakupionych wyrobów. W przypadku zlecenia nam kompleksowego wykonania ogrodzenia wraz z bramami, montażu i konfiguracji napędów dokonuje także nasz personel techniczny, dzięki czemu nie ma ryzyka utraty gwarancji na poszczególne elementy, a nawet ulega ona wydłużeniu (autoryzowana instalacja).

Bramy dwuskrzydłowe automatyczne

Dlaczego warto postawić na nowoczesne bramy wjazdowe z wysokiej klasy automatyką ?

Wyposażenie wyrobów takich jak bramy przesuwne i bramy wjazdowe dwuskrzydłowe w napędy zdalnie sterowane drogą radiową z pilota niesie za sobą szereg korzyści. Poza dość oczywistym komfortem obsługi, który doceniamy zwłaszcza przy konieczności często otwierania i zamykania wjazdu lub przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, bramy ogrodzeniowe obsługiwane automatycznie za pomocą wysokiej klasy nowoczesnych urządzeń podnoszą poziom bezpieczeństwa ogrodzonego obiektu. Odpowiednio zaprogramowane bramy wjazdowe mogą same zamykać się po ustalonym czasie, przekazywać nam informacje o bieżącym stanie (otwarte/zamknięte) dostępne z poziomu aplikacji na smartfonie niezależnie od naszego miejsca pobytu, nie wymagają zamykania na klucz, wreszcie bramy ogrodzeniowe mogą otwierać się samoczynnie na chwilę przed naszym przybyciem, korzystając z geolokalizacji w naszym telefonie. Bramy przesuwne i bramy wjazdowe dwuskrzydłowe obsługiwane poprzez napędy elektromechaniczne – w szczególności na obiektach użyteczności publicznej – odznaczają się często wyraźnie większą żywotnością i bezawaryjnością, ponieważ ich

eksploatacja w mniejszym stopniu narażona jest na użytkowanie niezgodne z przeznaczeniem (np. z wykorzystaniem nadmiernej siły), wcześniej można też wychwycić ewentualną nieprawidłową pracę samej bramy (przy stawianiu nadmiernego oporu przez skrzydło następuje wyłączanie się siłownika). Oferowane przez nas zestawy automatyki dla produktów takich jak bramy przesuwne czy bramy dwuskrzydłowe mogą na życzenie Klienta obejmować opcjonalne podzespoły i akcesoria, zapewniające pełne bezpieczeństwo dla ludzi i ich mienia oraz wygodne rozwiązania w niesprzyjających okolicznościach. Do takich elementów należą: fotokomórki wykrywające ruch bezpośrednio przed / za światłem wjazdu i w razie potrzeby wstrzymujące ruch skrzydeł, lampy ostrzegawcze sygnalizujące działanie automatyki, listwy bezpieczeństwa na skrzydłach reagujące na nacisk, akumulatory awaryjne / baterie słoneczne na wypadek awarii prądu. W przypadku, gdy Klient posiada już napęd innej marki w bramie garażowej i chciałby za pomocą jednego pilota sterować pracą wszystkim bram w domu, w ramach instalacji nowego napędu konfigurujemy uniwersalne radio, które zapewnia taką możliwość. 

Zamieszczone w serwisie treści - zdjęcia, wizualizacje, teksty - stanowią przedmiot ochrony w rozumieniu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Zabrania się ich kopiowania i wykorzystywania w celu prowadzenia jakiejkolwiek działalności komercyjnej. Więcej informacji na ten temat podano w Regulaminie serwisu.